Amper acko
Amper acko
Amper acko
Amper acko
Amper acko
Amper acko
Amper acko
Amper acko
Amper Zdenek
Hudbě se začal věnovat asi od svých 17 ti let. Na SOU zakládá v roce 1976 kapelu FENIX, v níž hraje na kytaru a zpívá. Po ukončení SOU, nastupuje roku 1978 na vojnu a v roce 1979 hraje s vojenskou kapelou B.A.T. ( kytara, zpěv). Kapela hraje pouze převzatou tvorbu Petra Nováka, skupin Olympic, Katapult atp. Po návratu do civilu (1980) začíná hrát se souborem SEPTIMA (opět kytara, zpěv). Kapela také hraje pouze převzaté věci různých žánrů. V průběhu roku 1982 zakládá spolu s bubeníkem Tomášem Justou AMPÉR (jak jinak než kytara, zpěv). Začínají produkovat vlastní tvorbu ve stylu "Hard Rock" a kapela vystupuje po tanečních zábavách. Po pětiletém, poměrně úspěšném působení přichází v roce 1987 zákaz činnosti a s ním i rozpad původního AMPÉRU. Po této ráně přichází období hledání " toho pravého". Ještě téhož roku (1987) zakládá skupinu MADAM. O rok později (1988) zakládá skupinu SINUHET. Obě kapely produkují vlastní tvorbu. SINUHET končí v roce 1991 a Zdeněk odchází do Heavy metalové MARGARET na post sólového zpěváka. V MARGARET končí v roce 1993 a nastává několikaletá hudební pauza. V roce 1997 obnovuje spolu s Richardem Ampér a je konečně ve své kůži.
Přezdívka: Tlamoun                          Datum narození: 10.7.1959
Zdeněk Hladovec, sólový zpěv, akustická kytara.
Ampér Hard & Heavy - oficiální stránky
Amper
Amper Facebook
Amper na Bandzone
Amper podporuje Radio Beat
Amper podporuje Fajn Rock TV
Amper podporuje RockPalace
Amper Midlife
Amper Richard
Přezdívka: Ritchie

Datum narození: 14.3.1964

aparatura: Gallien-Krueger
Začátky mé hudební dráhy začínají několika lety klasické školy lidového umění na naprosto neuvěřitelný nástroj (šestistrunné kytarové banjo). Asi ve čtrnácti přichází záměna za kytaru a v šestnácti další výměna, to už za první basskytaru BASO IV. Začíná první hraní s kapelou, a to výhradně převzatá tvorba. Po zlanaření našeho bubeníka Zdenkem Hladovcem a po současném odchodu kytaristy z naší kapely a baskytarysty od Zdenka dochází ke sloučení našich kapel a vzniká skupina Ampér. V Ampéru hraji po celou dobu jeho působnosti až do jeho rozpadu v roce 1987. Poté začína pouť po různých kapelách. Koncem roku 1988 začíná celkem slušná spolupráce s kytaristou Michalem Křížem a opětovné setkání se Zdenkem Hladovcem v kapele MARGARET. Po odchodu z MARGARET končím s bigbítem a chodím si zahrát jen tak po hospůdkách. A co ? No hlavně country a bluegrass. Tam se schází dost super muzikantských lidiček a tak je pohoda. V roce 1997 přichází Zdeněk s nápadem dát znovu dohromady AMPÉR, a tak jsem tu a můžete o mě na těchto stránkách číst. Tak se mějte všichni fajn a přijďte se na nás co nejdříve podívat. - Richard "r" Sláma -
Richard Sláma, basová kytara, zpěv, někdy i sólový.
Luděk Bruštík, kytara
Přezdívka: Ludgi, Ludgiano

Datum narození: 1967

aparatura: ENGL, box Marshall
Kytary : Ibanez a Fender Sratocaster
Hudbě se začal věnovat na střední škole, kdy začal hrát v tanečním a dechovém orchestru, zároveň začal hrát v rockove kapele Exsploze, Purpur s kterou zažil první úspěchy na tehdy různých festivalech mladých a zábavách. Na vojně hrál ve skupině Proxima. Po návratu muziku odložil na pár let, kromě hraní po hospůdkách. Před pěti lety se aktivně k muzice vrátil a začal se hledat v mnoha projektech. Jeho přání je hrát a tím si plnit sny. Odkojen je kapelami D.Purple, Black  Sabbath, Accept, J.Priest a je velkým obdivovatelem kytarových mistrů R.Blackmore, Steve Morse, J Satriani.
Van Halenova levá noha
Petr Hartman, kytara, zpěv.
Amper Petr
Přezdívka: Jukebox

Datum narození:

aparatura:
Marshall box
MESA BOOGIE TRIAXIS
Mesa/Boogie Stereo 2:Fifty
G•Major, FCB1010

Jelikož se Petr stále nerozhoupal dodat podklady pro svojí stránku, napíču něco sám.
Na kytaru hraje již velmi dlouho, někdy až moc dlouho, zejména ve zkušebně, když potřebujeme probrat nějaké organizační věci. Než přišel do Ampéru, působil krátce v setavě Exploze, nebo tak nějak. Ještě před tím měl s hraním přestávku, ale pak mu to přeci jen nedalo a přihlásil se posléze na konkurz Ampéru.
Živí se montováním schodů, pravděpodobně dřevěných, což se na něm podepsalo tak, že se chová někdy jako dřevo. Musí se však přiznat, že je to dřevo většinou ušlechtilé. K jeho zájmům patří soustavně interpretovat úryvky skladeb konkurečních kapel, takže si vysloužil přezdívku Jukebox.
Závěrem dodám, že Ampér si už bez něj nedovedu představit.
(Pančejka)
Milan Čejka bicí nástroje.
Hudební začátky se datují rokem 1980. První nesmělé krůčky se uskutečnily v countriových kapelách: Harmasan (inspirováno značkou toaletního papíru), Modří hroši a Rekonvalescence. Během tohoto "šmrdlání" po hospodách, závodních klubech a klubechdůchodců poslouchá však Milánek metalovou muziku. Je paradoxem, že nejvíce pomohla vojenská služba, protože umožnila denní trénink.Po návratu z vojny secvičuje s bratry Machálkovými repertoár složený ze skladeb skupiny Motorhead. V té době však o revivalu ještě nikdo neměl ani tušení. Odehráli pár koncertů se Železnou nedělí. Poté je zlanařen skupinou Margaret, kde se setkává se Zdeňkem Hladovcem. Skupina Margaret byl celkem nadějný projekt, ale po odchodu basisty Viléma Šmola k Brianu se klasicky rozpadá. Po krátké pauze se nechává přesvědčit a nastupuje do další speedové formace Corveta. Zde došlo k několika změnám v obsazení, názvu i zaměření. Znalcům domácí scény asi nebude cizí: Caravela alias Judas Priest revival. Po deseti letech však odchází protože už tomu "něco" chybělo. Po roční pauze vyplněné nezdařenými projekty (Balance, Mastix) přijímá s radostí nabídku Ampéru, kde snad konečně najde svůj klid.
Rudá je dobrá
Přezdívka: Milánek

Datum narození: 1965
drums:
2x bass drum 16x22
1x tom1 10x12
1x tom2 11x13
1x floor tom 16x16
1x snare drum 5,5x14

ALESIS Sample Pad, (jack 6,3mm)
Equipment: Pearl Export Select ELX225, Chrome
hardware:
1x snare stand S-800W
1x hi-hat stand H-800W/AX25L (enhance, pulley)
2x cimbal stand B-800W/CH-88L (boom)
1x cimbal stand C-800W
2x cimbal holders CH-80 (bass drum)
1x cimbal stand CH-1000/AX20
2x tom holders TH-88I
2x Tama Iron Cobra HP600D Single
cymbals:
HH 14" Avedis Zildjian Bronze
splash 10" Sabian B8X
crash 16" Paiste Power crash
crash 17" Paiste PST7
crash 18" Paiste PST7
crash-ride 20" Avedis Zildjian Bronze
ride 22" Avedis Zildjian
China 18" Sabian B8X
zpět na menu
zpět na menu
jméno obsazení: v letech:
Ferda "Fredye" Tesařík kytara,sbor 1982-84
Ivo "Šoubis" Houba basová kytara 1982
Jiří Šindelář sólová kytara 1984-86
Jarda Jindra zpěv 1985
Zdeněk Brechsnaider kytara, klávesy, sbor 1986-87
tomáš "Kanár" Justa bicí 1982-87
Jaroslav Peltán kytara 1982
Pavel Hron klávesy 1982-83
Jiří Láznička bicí 1999-01
Martin Ghymeši bicí 1997-99
Honza Vrba Kytara, sbor 2006-10
Pavel Kos bicí 2006-10
David Panocha kytara, sbor 2000-15
Petr Nedbal kytara 2015-16
zpět na menu
zpět na menu
zpět na menu
Bývalí členové skupiny:
zpět na menu